O tym, skąd przychodzimy i dokąd zmierzamy

Kiedy człowiek po raz pierwszy postawił nogę na ziemi, nie był za bardzo elokwentny, a i urodą nie grzeszył. Nie były mu potrzebne komputery, nie umiał czytać, nie potrafił posługiwać się narzędziami, a w ogóle to małpa z niego była. Na szczęście całe udało się jej ewoluować – dzięki temu na tej ziemi istniejesz i TY i my. Dlaczego ta istota przetrwała? Bo cały czas zmieniała się i potrafiła zaadaptować się do nowych warunków. Uczyła się dzięki doświadczeniu i obserwacji i poszerzała swoją świadomość. Dzięki trudnościom, dzięki szkole przetrwania, rozwijała się i tak przeszła drogę od prymitywnych patyków, poprzez krzemień aż do zapałki. Od dźwięków pierwotnych poprzez pojedyncze słowa, aż do komunikacji pełnymi zdaniami.

I moglibyśmy wymieniać tu elementy ewolucji człowieka. Lecz nie o wyliczanie chodzi, a o wskazanie, że nieodłącznym elementem każdej istoty myślącej jest ciągły rozwój i zmiana. Oczywiście może on mieć różną postać. Dla jednych rozwój to umiejętność obsługi pilota i nauczenie się siatki programów TV na pamięć lub czegoś w tym stylu. Są też ludzie nieustannie poszukujący drogi do poznawania nowych dziedzin, narzędzi, sfer swojego życia, które sprawią, że ich rzeczywistość stanie się jeszcze bardziej cudowna. Są ludzie, którzy zdają sobie sprawę, że świadomy rozwój daje coś więcej niż rozległą wiedzę na temat dziedzin życia. Pragnienie poszerzania własnych horyzontów sprawia, iż każdy dzień jest przygodą.

Rozwój dotyczy nie tylko umysłu, ale także ciała oraz duszy. Tak, by wszystkie trzy elementy stanowiły jedność – Ciało, Umysł i Dusza.

I wierzymy głęboko, że Ty właśnie, trafiając na tę stronę, jesteś poszukiwaczem przygód i metod zapewniających sukces oraz życie na nieco innym, lepszym poziomie niż przeciętny Kowalski. I zapewniamy Cię, że znajdziesz u nas na stronie coś, czego nie da się z niczym porównać. Bo i po co porównywać? Nie zaproponujemy Ci jedynie wiedzy i narzędzi, lecz będziesz miał okazję być odkrywcą własnej świadomości.

Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odnajdywaniu nowych lądów, lecz na patrzeniu na te istniejące w nowy sposób.

Każde szkolenie, artykuł, informacja czy projekt, z jakimi się spotkasz na naszej stronie jest przygodą, którą my zaczynamy, a Ty możesz się do niej dołączyć i sprawić, by była dokładnie taka, jak dla Ciebie jest to najlepsze. Nie napiszemy Ci tu ani konkretnych tematów, ani konkretnych szkoleń. I być może wyda Ci się to dość dziwne, jednak nie dziw się proszę. My tworzymy dla każdego z osobna i dla wszystkich razem. Bo nie wiemy, jakim jesteś wyjątkowym człowiekiem. A jeśli trafisz pod nasze skrzydła na którymś ze szkoleń czy projektów, wtedy poznamy Ciebie… i damy Ci narzędzia, które będą właśnie Tobie najbardziej potrzebne. Pokażemy Ci kierunkowskazy Twojego życia – jak je wykorzystać zadecydujesz sam. My nie uczymy, my tworzymy technologię wspólnie z Tobą. My nie przekazujemy wiedzy, my ją doświadczamy wraz z praktycznymi jej aspektami. I to jest właśnie źródło naszego istnienia – tworzenie wspólnie z Tobą każdego dnia nowej, jeszcze lepszej, rzeczywistości. Po to, by Twoja i nasza codzienność była dokładnie taka, jak tego chcemy i tak korzystna, jak tego nam potrzeba do pełni szczęścia.