Kto decyduje o Twoim losie?

To, co na co dzień dostrzegasz, wszystko to, co Cię otacza, jest dla Ciebie rzeczywistością. Jest tak naprawdę otaczającą Cię energią. Jest naukowo udowodnione poprzez badania nad atomami i cząsteczkami, że otaczający nas świat i my sami to energia. To, czego naukowcy w miarę niedawno dowiedli, myśliciele i mędrcy tego świata w różnych kulturach wiedzieli od zarania wieków.

Uczucia, emocje, myśli, materia – wszystko, dosłownie wszystko składa się z energii.

Jeśli wszystko jest zbudowane z tego samego, to można łatwo zrozumieć, dlaczego właśnie siła naszych myśli ma wpływ na to, jaką osobą jesteśmy, jak wygląda nasze życie, jako ono się zmienia i co dzieje się w naszym otoczeniu. Każda nasza myśl to swoista energia, która wpływa na nasz „los”. Jeśli koncentrujemy się na konkretnym celu, jaki sobie wyznaczyliśmy, prędzej czy później go osiągniemy. I można krzyknąć „eureka!” – wystarczy tylko myśleć. Jednak przyroda nie tak to poukładała. Coś z niczego się nie stworzy. Jeśli nic nie zrobisz w kierunku tego, by odpowiednio ukształtować swoje życie, jeśli nie zaczniesz działać tak, by osiągnąć dany cel i wpłynąć na swoją rzeczywistość, zmiana nie będzie taka jak chcesz. I na odwrót – każda najmniejsza Twoja akcja będzie miała odzew w reakcji. Każda myśl jest akcją, która wywołuje w Twoim otoczeniu odpowiednie warunki do tego, byś TY wpływał na to, jak żyjesz. Kiedy uświadomisz sobie, że to właśnie TY jesteś stwórcą swojej rzeczywistości i masz nieograniczoną możliwość tworzenia tego, co chcesz, nagle otworzy się przed Tobą morze możliwości.

 

Pamiętaj jednak, że jak wszystko, i te kwestie mają swoje dwie strony. Tak jak pozytywnie możesz myślami i działaniem napędzać swoją rzeczywistość, tak i tworząc w sobie negatywne myśli i emocje możesz działać destrukcyjnie na to, co wokół Ciebie się dzieje. To, jak będzie, zależy tylko od Ciebie.

Każdy z nas ma niezwykłe zadanie. Banalne, a zarazem tak ważne. Każdy jest bowiem kreatorem świata, tej części świata, która jest dla niego najbliższa, czyli jest stwórcą swojej rzeczywistości. Być może Cię teraz trochę zaskoczę, a może wręcz odwrotnie. Bo to nie jest tak, że życie stawia przed Tobą trudne sytuacje, problemy, kłopoty, lecz Ty swoją niewiedzą i nieświadomością na to pozwalasz. U mnie było podobnie… Kiedy nauczyłam się wykorzystywać swoje naturalne zdolności, swój naturalny potencjał, który drzemał we mnie w nieograniczonych pokładach, zrozumiałam, że to właśnie ja jestem twórcą swojego życia.

Dokładnie tak samo jest z Tobą. Być może nie jesteś jeszcze świadomy tego, jak duży masz wpływ na wygląd każdego dnia Twojego życia. Może myślisz, że zależy ono od zewnętrznych okoliczności i zdarzeń, jakie życie stawia przed Tobą. Jeśli tak jest, żyjesz w nieświadomości, a odpowiedzialność za swoje życie przekazujesz innym. I w tej nieświadomości tworzysz swoją rzeczywistość – tylko niestety bezwiednie. Na wszystko przychodzi czas… i na świadomość.

Jeśli jesteś jednak osobą, która wie, w jak ogromnym stopniu wpływa na swoje życie, mam dla Ciebie jeszcze ciekawszą informację. Nie wystarczy o czymś wiedzieć – tylko wiedza przeobrażona w czyny sprawia, iż rzeczy zaczynają się dziać dokładnie tak jak Ty tego chcesz.

Wielu ludzi posiada wiedzę na temat, jak można kształtować życie świadomie, czym jest energia i te wszystkie bardzo prawdziwe dla nich informacje. Mimo tej wiedzy nadal poddają się złudzeniu nadarzającym się okazjom. Złudzeniu przypadkowości. Tego, że los im takie coś postawił na życiowej drodze i dlaczego tak się stało, czy też inne osoby spowodowały, że ich życie jest naszpikowane negatywnymi emocjami.
Wiedza to nie mądrość. Kiedy wiedza przekładana jest w praktyce i pozwala na doświadczanie, wtedy w wyniku tego pojawia się życiowa mądrość.

Nie wystarczy, że będziesz wiedział, że TY właśnie decydujesz o swoim losie, o tym, jak wygląda Twoje życie, kim jesteś, jaki jesteś i co Ci się przytrafia. Dopiero wówczas, kiedy zamienisz tą wiedzę w sposób myślenia, działania i świadome kształtowanie każdej sekundy swojego życia, wtedy świadomie zaczniesz decydować o własnym losie. Weźmiesz odpowiedzialność za to, że tylko TY wpływasz na swoje życie. To dać sobie możliwość korzystania z własnych niewyczerpanych pokładów możliwości i potencjału.

W każdej minucie naszego życia wywołujemy przyczyny, które później dają skutki, takie jak szczęście bądź cierpienie, pomyślność lub choroba, krótko mówiąc, objawiają się nam jako los. Najczęściej powodujemy je nieświadomie. Ponieważ jednak to jakość naszych myśli i odpowiadających im uczuć decyduje o naszym „losie”, najpierw musimy się nauczyć kontrolować myśli i uczucia, jeśli chcemy świadomie kształtować swoje życie.”

I z tym, co tu przeczytałeś, zrobisz dokładnie to, co podpowiada Ci Twoja świadoma lub nieświadoma część Ciebie.

Ja mogę Ci tylko życzyć powodzenia.

Joanna L.